Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

czym czyścić drewno

Czym czyścić powierzchnie drewniane?

Drewniane meble i podłogi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i stanowią popularny element wystroju wnętrz. Chociaż meble wykonane z laminowanych płyt są o wiele tańsze, to właśnie drewno nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Drewniane elementy ocieplają wnętrze i nadają mu szlachetnej, klasycznej nuty. Mieszkania pozbawione drewnianych dodatków często są określane jako zimne i mało przytulne, dlatego jeżeli zależy nam na nastrojowym klimacie, warto sięgnąć po drewno. 

Drewniane meble to także praktyczny wybór - jest to trwały materiał, który, jeżeli odpowiednio o niego zadbamy wytrzyma próbę czasu i będzie cieszył nasze oko przez długie lata. Jak dbać o meble i podłogi z drewna? Czytajcie dalej! 

Czym myć meble kuchenne z drewna?

Dbając o drewniane meble należy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie jest to materiał, który lubi wilgoć. Dlatego jeżeli na naszą podłogę, stół czy szafkę wyleje się woda lub inny płyn, należy go jak najszybciej zetrzeć. Unikniemy dzięki temu pęcznieniu drewna, które może powodować niszczenie materiału oraz rozwoju pleśni i grzybów. 

Wybierając środki do pielęgnacji drewna, czy to podłóg, czy mebli kuchennych lub krzeseł warto sięgnąć po takie, które są przeznaczone właśnie do tych materiałów, ponieważ inne produkty mogą zniszczyć strukturę drewna. Dodatkowo, do czyszczenia powinniśmy wybrać delikatne szmatki i gąbki, które nie będą rysować powierzchni oraz nie zetrą wierzchniej warstwy ochronnej mebli. 

Jednym z najlepszym wyborem w pielęgnacji mebli z drewna są produkty na bazie wosków i olejów, które w naturalny sposób pielęgnują drewno. 

Jak myć i pielęgnować drewno?

  1. Pierwszym krokiem jest usunięcie z powierzchni kurzu i lekkiego brudu. W tym celu warto użyć miękkiej szmatki do kurzu, nasączonej specjalnym preparatem do czyszczenia drewna. Pomoże to przygotować drewno do dalszych zabiegów czyszczących. 

  2. Kolejnym krokiem jest czyszczenie i usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni drewnianych. Na tym etapie kluczowe jest, jakich środków do czyszczenia drewna użyjemy. Powinny być one wystarczająco silne, aby usunąć np. tłuszcz lub inne plamy, ale jednocześnie nie powodować uszkodzeń powierzchni. 

  1. Ostatnim etapem jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja czyszczonych powierzchni. Preparaty czyszczące zawierają odpowiednie środki pielęgnacyjne, które polerują drewno, nadając mu odpowiedni połysk i blask oraz zabezpieczając przed przyszłymi zabrudzeniami. 

W pielęgnacji drewna istotna jest regularność, ponieważ o wiele łatwiej jest usunąć niewielkie zabrudzenie i ślad po jednym, pozostawionym na blacie kubku z kawą niż zmagać się trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, które będą wymagać użycia środków, które mogą zniszczyć drewno. 

Środki do pielęgnacji drewna

W ofercie sklepu internetowego Higiena24 dostępne są środki do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni drewnianych marek Thomil,  Diversey oraz SC Johnson Professional. 

Thomil Multi Splendid do usuwania kurzu, sprawdzi się także w czyszczeniu lekkich zabrudzeń oraz polerowania. 

Pronto Wood Polish oraz Cif Multi Surface to polecane preparaty do mycia i pielęgnacji powierzchni drewnianych. Za pomocą miękkiej ściereczki należy rozprowadzić preparat na czyszczonej powierzchni, następnie delikatnie ją umyć i wypolerować. 

Do mycia drewnianych podłóg oferujemy płyny

Thomil Saponif, na bazie mydeł z oleju lnianego, który nadaje wyjątkowy blask czyszczonym powierzchniom.

Cif Professsional Wood Floor Cleaner, który doskonale czyści i pielęgnuje drewno.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij