Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

zmywarka

Jak dbać o zmywarkę?

Choć zmywarki pojawiły się w naszych domach stosunkowo niedawno, wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego sprzątania bez tego urządzenia. Dzięki niej nie musimy myć ręcznie naczynia z całego dnia, przypalonej patelni oraz zastawy, którą używaliśmy podczas rodzinnego obiadu. Korzystanie ze zmywarki nie tylko oszczędza nasz czas, ale także zmniejsza pobór wody w porównaniu do zmywania ręcznego. Jednak, aby cieszyć się zmywarką jak najdłużej, należy o nią dbać, wdrażając odpowiednie nawyki oraz stosując profesjonalne preparaty do czyszczenia zmywarki. 

Podczas codziennego użytkowania zmywarki warto stosować się do zaleceń, które przedłużą jej prawidłowe funkcjonowanie:

  • Przed wsadzeniem naczyń do zmywarki należy usunąć resztki jedzenia, a jeżeli nasze patelnie lub garnki mają na sobie duże ilości tłuszczu, warto je także wstępnie opłukać. Dzięki takiemu działaniu zapobiegamy zapychaniu się filtrów w zmywarce oraz rur. 

  • Naczynia powinny zostać ułożone według określonego porządku, nie powinny się nawzajem zasłaniać oraz nie powinny zostać upchnięte. Jeżeli woda nie będzie miała swobodnego dostępu do naczyń, nie zostaną one dokładnie umyte. 

  • Używaj soli do zmywarki. Większość z nas ma w domu wodę o średniej twardości. Łatwo to sprawdzić! Wystarczy zajrzeć do czajnika - jeżeli na jego dnie osadza się biały osad, mamy do czyniania z twardą wodą. Zawarte w niej minerały mogą osadzać się na elementach zmywarki, przyczyniając się powstawania kamienia. Regularnie używana sól do zmywarek zmiękcza wodę. 

  • Używaj nabłyszczacza. Jeżeli na powierzchni Twoich naczyń tworzą się zacieki, warto zakupić nabłyszczacz, który podczas mycia pokrywa szklanki i talerze warstwą ochronną. 

  • Pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtrów oraz wnętrza zmywarki. Pomocne w tym okażą się specjalistyczne preparaty do płukania lub dedykowany program samoczyszczący. 

  • Dopasuj środki do czyszczenia zmywarek do twardości wody. Ta zasada dotyczy zwłaszcza większych, gastronomicznych zmywarek, lecz warto mieć ją na uwadzę przy wyborze preparatów do domu. Takie działanie zapobiega osadzaniu się kamienia oraz sprawia, że naczynia są dokładnie umyte. 

Jakie tabletki do zmywarek?

Skuteczność mycia naczyń w zmywarce zależy zarówno od samego urządzenia jak i używanego środka do mycia. Na rynku dostępne są zarówno preparaty w formie proszków jak i najbardziej popularne - tabletki do zmywarki. Jak wybrać tabletki do zmywarki? Na rynku dostępne są produkty o różnych właściwościach, z dodatkiem nabłyszczacza oraz soli. W ofercie sklepu Higiena24 znajdują się tabletki do zmywarki marki Diversey, w tym ekologiczne tabletki do zmywarki Sun Professional, które otrzymały certyfikat Ecolabel, co oznacza, że na każdym etapie życia produktu mają ograniczony wpływ na środowisko naturalne. Dodatkowo tabletki te nie zawierają perfum i nie uczulają. 

Środek do czyszczenia zmywarki

Aby nasza nasza zmywarka służyła nam jak najdłużej warto zadbać o jej regularne czyszczenie. W tym celu polecamy preparaty do czyszczenia i odkamieniania zmywarek marek Thomil oraz Diversey. Szeroki wybór produktów sprawia, że każdy, zarówno osoba prywatna, jak i właściciel gastronomii znajdzie odpowiednie środki do czyszczenia zmywarki. Warto zwrócić uwagę na dobranie produktu do stopnia twardości wody oraz do temperatury wody, w której myjemy naczynia. 

Płyn do zmywarki gastronomicznej

Do zmywarek gastronomicznych, ze względu na ich rozmiary, a także na fakt, że muszą poradzić sobie ze mocnymi zabrudzeniami oraz tłuszczem polecamy dedykowane, profesjonalne produkty. Płyny do czyszczenia w zmywarkach gastronomicznych charakteryzują się skoncentrowaną formułą oraz specjalnym sposobem dozowania za pomocą pompy. Także tutaj niezwykle ważne jest dobranie preparatów w zależności od stopnia twardości wody, które są gwarantem skutecznego działania.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij