Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

pralnia profesjonalna

Profesjonalne produkty do prania - wyposażenie pralni wodnej

Profesjonalne produkty do prania - wyposażenie pralni wodnej 

Pralka automatyczna to obowiązkowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Poza sporadycznymi sytuacjami, gdy musimy ręcznie przeprać część garderoby, np. podczas wyjazdu lub gdy poplamimy elegancką koszulę w pracy, całkowicie zdajemy się na pranie automatyczne. W naszej garderobie znajdują się jednak takie ubrania, których nie chcemy prać w domowej w pralce, ponieważ boimy się, że zwykłe pranie zniszczy tkaninę. Tak jest w przypadku eleganckich marynarek, garniturów oraz sukienek. Wtedy z pomocą przychodzą nam pralnie profesjonalne, do których możemy zanieść ubrania, aby zostały wyprane. Pralnie profesjonalne to także idealne rozwiązanie dla firm z sektora HoReCa. Wielkogabarytowe pralki pomieszczą dużą ilość obrusów i pościeli, które trzeba nie tylko odświeżyć, ale często także wyczyścić z trudnych plam z żywności. 

Wyposażenie pralni chemicznej i wodnej 

Pralnie profesjonalne można podzielić na wodne i chemiczne. Ubrania w pralniach wodnych pierze się w podobny sposób jak w naszych domowych, automatycznych pralkach. Różnicą jest zwykle skala - pralki przemysłowe mogą pomieścić nawet kilkadziesiąt kilogramów prania. Jak wygląda proces prania? Tak jak w domowej pralce cały proces zaczyna się od prania zasadniczego, następnie przechodzi w płukanie i wirowanie, a jeżeli jest też opcja - w suszenie. W profesjonalnej pralni wodnej, podobnie jak w domowej pralce czynnikiem piorącym jest detergent - zazwyczaj proszek lub płyn do prania. 

Jak wygląda pranie w pralni chemicznej? Do tego rodzaju pralni potrzeba jest tylko jedna maszyna - zamykany hermetycznie agregat chemiczny. Pralnia chemiczna pierze ubrania na sucho za pomocą specjalnego rozpuszczalnika chemicznego, który usuwa zanieczyszczenia i jednocześnie jest bezpieczny dla tkanin. 

Jakie wyposażenie wybrać do pralni? Wszystko zależy od jej rodzaju, wielkości miejsca którym dysponujemy i od preferencji naszych klientów. 

Proszek do prania 

Najpopularniejszym produktem do prania jest proszek do prania. Jego historia sięga do końca XIX wieku, pierwszy proszek był mieszanką sody i szkła wodnego. Dzięki swojej skuteczności zyskał duże grono zwolenników. Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele detergentów, dedykowanych do prania białego lub kolorowego. 

Jakie są wady i zalety proszków do prania? 

Do niewątpliwych zalet należy szeroki wybór produktów oraz to, że z łatwością radzą sobie z trudnymi plamami. Jeżeli moglibyśmy wskazać jakieś wady tego produktu, to wiele osób zauważa, że nie rozpuszcza się on całkowicie podczas prania. Częstą przyczyną jest jednak zbyt duża ilość prania w bębnie - pralka nie ma możliwości wypłukać całkowicie proszku, który zalega pomiędzy ubraniami. 

Niektórzy borykają się także problemem nieprzyjemnego zapachu z podajnika, gdzie zalega proszek. Stary proszek czasami zalega w odpływie i może go blokować, dlatego też częstą praktyką jest umieszczenie proszku bezpośrednio w bębnie pralki. 

W ofercie sklepu internetowego Higiena24  polecamy profesjonalne płyny i proszki do prania marki Thomil. Ekonomiczne opakowania sprawdzą się szczególnie w przypadku profesjonalnych pralni wodnych oraz pralniach w hotelach.

Akcesoria do prania 

W profesjonalnych pralniach wodnych niezbędne są także akcesoria, które wspomagają proces czyszczenia ubrań, takie jak płyny zmiękczające oraz krochmal do tkanin, a dla tych najbardziej wymagających także odplamiacz do tkanin w sprayu. Wszystkie produkty niezbędne do prania znajdziecie w zakładce : https://higiena24.com/45-pranie.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij