Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić piekarnik?  - 

Jak wyczyścić piekarnik?

Przypalony piekarnik to utrapienie wszystkich gotujących osób. Niezależnie od tego, czy używamy go często, czy od czasu do czasu, wszyscy borykamy się z tym samym problem - przyklejone do dna resztki pokarmu, pobrudzona blacha oraz otłuszczone drzwiczki. Nie jest to jedynie problem estetyczny, lecz także higieniczny. Stare resztki pokarmu i tłuszczu są siedliskiem bakterii, a także mogą być przyczyną uszkodzeń powierzchni piekarnika.

Kto z nas nie miał sytuacji, w której podczas pieczenia okazało się, że na dnie piekarnika przypala się resztki z poprzedniego obiadu Zadymiony piekarnik i zapach dymu nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń, dlatego warto regularnie czyścić swój piekarnik.

Czym wyczyścić przypalony piekarnik

Najlepszym pomysłem jest wyrobienie sobie nawyku mycia piekarnika po każdy użyciu. Jedną z przyczyn, dla których tak często o tym zapominamy jest fakt, że po użyciu piekarnik jest bardzo gorący, a kiedy już ostygnie to zapominamy o jego umyciu. Oczywiście, jest to prawidłowe działanie, ponieważ aby umyć piekarnik najpierw musimy być pewni, że jest on chłodny. Jest to ważne z dwóch przyczyn - po pierwsze jesteśmy wtedy pewni, że nie poparzymy się, a po drugie, niektóre środki do czyszczenia piekarnika mogą pod wpływem ciepła wydzielać szkodliwe zapachy i substancje.

Jeżeli po każdym użyciu przetrzemy piekarnik wilgotną szmatką zmoczoną w roztworze z wody i octu. Tak przygotowana mieszanka z łatwością usunie świeże plamy z tłuszczu i resztki jedzenia. Jeżeli nasz piekarnik jest przypalony, do wody i octu można dodać sodę oczyszczoną - tak przygotowaną pastę nałóż na wnętrze piekarnika za pomocą szmatki lub starej szczoteczki do zębów, a po kilku minutach zetrzyj okrężnymi ruchami wilgotną ściereczką.

W przypadku trudnych zabrudzeń, a także do użytku w szeroko pojętej gastronomii polecamy profesjonalne środki czystości, które szybko i skutecznie wyczyszczą przypalony piekarnik oraz piece konwekcyjne.

Przypalony piekarnik - profesjonalne środki do czyszczenia

W przypadku profesjonalnych środków do czyszczenia ich główną cechą jest skoncentrowana formuła, dzięki której możemy dostosować siłę działania do naszych potrzeb. Tak jest w przypadku dwóch produktów do odtłuszczania marki Thomil:
Degrass D-50 i Thomil Degrass Super. Dodatkowo, Degrass Super dostępny jest w wygodnej formie sprayu.

Degrass D-50 alkaliczny odtłuszczacz, który z łatwością poradzi sobie z przypalonym wnętrzem piekarnika lub pieca konwekcyjnego, a także usunie stary tłuszcz. Dodatkowo, może być używany także do czyszczenia palników kuchenek gazowych, patelni i płyt grillowych.

Degrass Super jest przeznaczony do mycia, odtłuszczania i polerowania zatłuszczonych powierzchni, które nie są wrażliwe na silne zasadowe roztwory. Z łatwością usuwa uporczywe zabrudzenia i może być stosowany do czyszczenia powierzchni pionowych. Dodatkowo, Degrass Super nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów podczas stosowania.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij