Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

dłonie pokryte pianą z mydła

Mydło w płynie czy pianie? - porównanie

Każde biuro, niezależnie od tego kto z niego korzysta musi być zaopatrzone w podstawowe preparaty do higieny. Najważniejszym z nich, który bezwzględnie musi znaleźć się w każdej firmowej łazience jest mydło do rąk. Decyzję, w jakiej formie chcemy go używać, musimy podjąć zanim zakupimy konkretny produkt. Na rynku dostępne są mydła w płynie oraz w pianie. Które jest lepsze i na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Mydło w płynie - zalety i wady

Mydło w płynie jest z pewnością bardziej powszechnym rozwiązaniem. Używane jest ono zarówno w domach jak i w miejscach publicznych. Jest tak często wybierane ponieważ stanowi higieniczną alternatywę dla mydła w kostce, którego kiedyś używano. Miało ono podstawową wadę - każdy, kto mył nim ręce musiał go dotknąć, a więc przyczyniało się do roznoszenia bakterii. Mydło w płynie, dzięki plastikowemu opakowaniu jest dużo bardziej sterylne. Wydzielona dawka mydła spada na dłoń użytkownika, dzięki temu drobnoustroje nie zostają na środku czystości. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów takich mydeł, możemy zdecydować się na mydła w płynie antybakteryjne, które są łagodne dla skóry, czy też takie, które będą odpowiednie dla alergików. Dostępne są w wielu zapachach i rozmiarach. Jeżeli prowadzimy niewielkie biuro, możemy wybrać małe opakowanie, natomiast jeśli zajmujemy się zaopatrzeniem dużej korporacji to warto wybrać większe - mydło w płynie 5l to odpowiednia wielkość opakowania w takim przypadku. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że zarówno dozowniki do mydła, jak i samo mydło w płynie jest rozwiązaniem względnie tanim.
Jednak mydło w płynie ma także swoje wady. Zdecydowanie na jego niekorzyść przemawia wydajność- większość użytkowników naciska pompkę dozownika więcej niż jeden raz, dlatego generuje to spore użycie. Dodatkowo, w porównaniu do mydła w pianie, ten rodzaj trudno się pieni i ciężko jest dobrze namydlić ręce. Co więcej, aby spłukać takie mydło potrzeba użyć dużo wody, bo żelowa konsystencja nie rozpuszcza się tak łatwo. Oczywiście, spore zużycie mydła to i tak niewielki koszt, ale jeśli weźmiemy pod uwagę to, ile razy dziennie jest używane i przez ile osób, kwota może być całkiem pokaźna. Kolejną jego wadą jest fakt, że trudno jest utrzymać czystość wokół opakowania.

Mydło w pianie - lepsza alternatywa?

Drugim rozwiązaniem może być mydło w pianie. To rozwiązanie jest zdecydowanie mniej popularne, a ma wiele zalet. Dlatego warto przemyśleć zmianę mydła w płynie na mydło w piance. Po pierwsze, w przeciwieństwie do poprzedniego mydła, ten środek łatwo się pieni i łatwo spłukuje, dlatego jest dużo bardziej wydajny i ogranicza zużycie wody. Dzieje się tak, dlatego, że piana, która jest dozowana na ręce użytkownika jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, więc cały proces jest łatwiejszy i szybszy. Dodatkowo, mydło w pianie jest bardziej eleganckie dzięki swojej formule i można z powodzeniem umieścić je w łazienkach dla gości. Ważnym aspektem jest także fakt, że jeśli zdecydujemy się na taki rodzaj mydła, będziemy mogli używać go w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody. Wystarczy nacisnąć dozownik, rozprowadzić pianę po dłoniach, a następnie wytrzeć je w ręcznik papierowy aby pozbyć się bakterii.
Wadą tego rozwiązania może się wydawać cena - mydło w pianie jest droższe. Ale zużycie takiego mydła jest nawet o połowę mniejsze, więc wydając więcej na produkt, tak na prawdę możemy zaoszczędzić.
To jaki dozownik do mydła wybrać, dowiesz się z tego artykułu

Podsumowanie

Jak widać, oba mydła mają swoje wady i zalety, dlatego najlepiej dopasować wybór do indywidualnych preferencji. Warto przemyśleć podniesienie standardu tego środka higieny wybrać mydło antybakteryjne lub takie z pielęgnacyjnymi olejkami. Jedno jest pewne - zarówno to w płynie, jak i w pianie sterylnie zamknięte w dedykowanym dozowniku, świetnie poradzą sobie z zabrudzeniami na dłoniach i zapewnią najwyższą jakość higieny pracownikom i klientom.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij