przecierany blat

Ścierki z mikrofibry - zastosowanie

Ścierki z mikrofibry to z pewnością produkt bardzo uniwersalny – trudno znaleźć produkt, który ma tak szerokie i różnorodne zastosowanie. Czyścimy nim meble w pokoju, blaty kuchenne, elektronikę, z ich pomocą ścieramy kurz, myjemy podłogi czy czyścimy toalety. Dostępne na rynku mamy kilka rodzajów ścierek. Klienci najczęściej wybierają jednak ściereczki z mikrofibry. Gdzie stosować ścierki z mikrofibry? Jakie są zalety mikrofibry? Na te pytania postaramy odpowiedzieć w poniższym artykule.

Mikrofibra – materiał z zadziwiającymi cechami

Ściereczki z mikrofibry wyróżniają się wyjątkowymi cechami, których nie posiada zwykła ścierka kuchenna. Sekret ich popularności kryje się w właściwościach samej mikrofibry.
Mikrofibra to najprościej rzecz ujmując, materiał wytworzony ze sztucznych mikrowłókien poliestrowych i poliamidowych, w różnorodnych splotach, w zależności od tego jaki efekt i właściwości chce się uzyskać. Włókna mikrofibry są zdecydowanie cieńsze od włókien bawełny co pozwala im na precyzyjniejsze i dokładniejsze zbieranie zanieczyszczeń.

Zalety mikrofibry:

  •  jest w stanie wsiąknąć nawet siedmiokrotnie więcej płynu niż sama waży
  •  ma działanie antybakteryjne
  •  przyjazna dla środowiska
  •  nadzwyczaj ekonomiczna
  •  atutem z pewnością może być też system kodowania kolorystycznego, dzięki temu ścierki mogą być używane w miejscach do tego przeznaczonych, zgodnie z zasadami HACCP

Ściereczki z mikrofibry – gdzie stosować?

  • W kuchni - ściereczki kuchenne z mikrofibry produkowane są w kolorze zielonym, dzięki powyżej wymienionym zaletom mikrofibry sprawnie radzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które powstają podczas sprzątania kuchni.
  • Do mycia okien - myjąc okna, bardzo łatwo nieumiejętnie utworzyć niepożądane smugi. Ze względu na to, że mikrofibra znakomicie pochłania wodę, będzie najlepszym wyborem do mycia okien. Bez zarzutu pochłonie nadmiar płynu, dzięki czemu okno po umyciu będzie nieskazitelnie czyste.
  • Do wycierania kurzu – ściereczka do kurzu bez zarzutu usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Zbiera brud i bakterie.
  • Do twardych powierzchni – ścierki poradzą sobie również z czyszczeniem trudnych powierzchni np. stali nierdzewnej. W ofercie naszego sklepu posiadamy taki produkt:

ŚCIERKA PVAmicro 38x35 cm


Podsumowanie

Ścierki wykonane z mikrofibry są bez dwóch zdań znakomitym wyborem. Ich wyjątkowa trwałość sprawia, że są również przyjazne dla środowiska, ponieważ ściereczki wystarczają na niezliczoną ilość użyć i odporne są na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, naderwania czy przedziurawienia, a pranie (o ile tylko jest przeprowadzane we właściwy sposób) nie osłabia ich właściwości, nie musisz kupować nowych ściereczek, a tym samym generować większych ilości odpadów. Oferta ściereczek z mikrofibry przypadnie ci do gustu i spełni twoje oczekiwania.

Na górę
close
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij