czyściwo czyszczące zabrudzony silnik

Czyściwa - rodzaje i zastosowanie

Czyściwa przemysłowe mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Z materiałów tego typu korzystają takie przemysły jak: spożywczy, gastronomiczny, warsztaty samochodowe, salony kosmetyczne itp. Szeroki dostęp tego typu produktu sprawia, że może on zostać dobrany do wykonywanych przez nas prac, dzięki swoim właściwościom potrafią one usunąć nawet najtrudniejsze oleiste zabrudzenia.

Jak dobrać odpowiednie czyściwo przemysłowe?

Dobierając czyściwo przemysłowe powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego zostało ono wykonane oraz na jego wielkość. Warsztaty samochodowe najczęściej wybiorą czyściwa, które wykonane są z makulatury połączonej z celulozą. Taki rodzaj czyściwa jest bardzo mocny i doskonale usuwa oleje.

Różnica pomiędzy czyściwem bawełnianym, a celulozowym

Czyściwa bawełniane są wyprodukowane z naturalnego surowca, który charakteryzuje się wysoką chłonnością. Związane jest to z możliwością pęcznienia włókien pod wpływem wilgoci. Tego typu czyściwa idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju zabrudzeń szczególnie tych, które trudno jest doczyścić. Natomiast innym rodzajem materiału są czyściwa celulozowe, które używane są do zbierania zanieczyszczeń i usuwania zabrudzeń. Czyściwa celulozowe są jednorazowego użytku, wyróżniają się one jednak tym, że z łatwością pobierają kawałki o różnej wielkości dlatego bardzo często używane są nie tylko podczas działalności produkcyjnej, ale także przez firmy sprzątające.

Czyściwa wykorzystywane w służbie zdrowia

O czystość i higienę w szpitalach trzeba dbać na bieżąco. Materiały którymi posługuje się personel w szpitalu powinny być chłonne, wytrzymałe oraz elastyczne. Szpital jest miejscem, który powinien na każdym oddziale posiadać specjalistyczne środki czystości oraz czyściwa papierowe i włókninowe. Na rynku najczęściej możemy spotkać polecane dla służby zdrowia czyściwa celulozowe. Czyściwa przeznaczone do sprzątania ogólnego charakteryzują się dobrą jakością. Kolory, które posiadają czyściwa ułatwiają rozpoznanie do jakiej powierzchni są one przeznaczone.

Czyściwa warsztatowe wielorazowego użytku

Warsztaty usługowe oraz mechaniczne bardzo często stosują czyściwa warsztatowe do wycierania zabrudzeń, które powstały w wyniku używania oleju, smaru, czy farby w procesie produkcyjnym lub naprawczym. Czyściwa warsztatowe powstają w wyniku recyklingu i jest to rodzaj czyściw włókninowych, są one grube oraz chłonne, przez co nieraz potrafią doczyścić lekkie kleiste zabrudzenia np. płyn hamulcowy. Czyściwa warsztatowe najbardziej chłonne wytwarzane są w dużej mierze z białej bawełny.

Czyściwo bezpyłowe, a polerowanie

Czyściwo bezpyłowe idealnie nadaje się do polerowania, ponieważ posiada właściwości środków polerskich. Czyściwo bezpyłowe nie rysuje, nie pozostawia smug oraz nie pyli dlatego warsztaty samochodowe, oraz zakłady gastronomiczne często decydują się na korzystanie z tego typu materiałów. Takie czyściwa możemy nasączyć odpowiednimi preparatami, płynami, które pozwalają na pozbycie się zabrudzeń bez użycia wody. Przy wyborze jakiegoś czyściwa nie powinniśmy kierować się do końca jego ceną, ale powinniśmy przede wszystkim poszukać takiej firmy, która oferuje produkty w jak najlepszej jakości.

Certyfikat dla czyściw

W trosce o nasze środowisko warto zawsze sprawdzić, czy dane czyściwo jest certyfikowane np. czyściwa przeznaczone do gastronomii powinny posiadać certyfikat mówiący o tym, że można je stosować do żywności.

Na górę
close
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij