Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

środki czystości dla hotelu

Bezpieczny hotel - środki do mycia i dezynfekcji

W czasie pandemii koronawirusa wiele sektorów gospodarki musiało zawiesić swoją codzienną działalność. Jednym z nich jest branża turystyczna i wszystkie podmioty z nią powiązane - biura podróży, hotele i restauracje. Od 4 maja hotele mogą wznowić swoją działalność usługową, lecz z pewnymi ograniczeniami, a lista procedur, które trzeba wdrożyć w swoim obiekcie jest naprawdę długa. Jak funkcjonować w nowej rzeczywistości, w której trzeba przestrzegać tak zwanego “reżim sanitarnego”? Jak wdrożyć nowe procedury i zapewnić zarówno gościom jak i pracownikom bezpieczny powrót do hotelu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu. 

Dezynfekcja w hotelu

Wraz z początkiem maja hotele mogą zacząć przyjmować gości, lecz ich limit to dwukrotność czynnych pokoi. Oznacza to, że hotel, który dysponuje 50 pokojami może przyjąć 100 gości. Pokoje hotele muszą być dokładnie wyczyszczone i wietrzone pomiędzy gośćmi. Wszystkie sprzęty i powierzchnie, które są najczęściej dotykane, a więc pilot od telewizora, klamki oraz przyciski muszą zostać zdezynfekowane. Nie dotyczy to tylko pokoju i łazienki hotelowej, ale także pomieszczeń wspólnych. W lobby, recepcji i w całym hotelu co godzinę powinny być dezynfekowane wszystkie klamki, poręcze i przyciski do windy. Takie działanie ma na celu zmniejszyć rozprzestrzeniania się wirusa. 

W recepcji hotelowej powinny znajdować się dozowniki z środkiem do dezynfekcji rąk zarówno do dyspozycji gości jak i dla personelu. Pracownicy recepcji powinni zostać wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, a więc maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki. Dobrym sposobem jest także oddzielenie pracowników od gości hotelowych za pomocą przeźroczystej plexi. 

Funkcjonowanie hotelu w czasie pandemii

Jedną z najważniejszych zasad obowiązujących we wszystkich miejscach publicznych jest zachowanie dystansu społecznego. W hotelowej recepcji gdzie goście czekają na meldunek może zaznaczyć na podłodze miejsca, gdzie mogą stanąć w odpowiedniej od siebie odległości. Tak wdrożone rozwiązania pomogą zaoszczędzić czas pracy recepcjonistów, a dla gości to będzie widoczny znak, jak się mają zachować. 

Zachowanie dystansu społecznego powinno się także dotyczyć pracowników, dlatego warto podzielić zespół na grupy, który będzie miał np. różne zmiany, a w czasie dnia pracy wyznaczyć różne godziny przerw. 

Komunikacja z gości hotelowymi i personelem

Nawet najlepiej przemyślane procedury nie sprawdzą się, jeżeli nie będą przestrzegane. Dlatego pierwszym krokiem powinno być przeszkolenie personelu z obecnych wytycznych, a także poinformowanie klientów o nowym sposobie funkcjonowania. Takie informacje umieszczone na stronie internetowej hotelu, w mediach społecznościowych oraz w samym obiekcie nie tylko poinformuje gości, jak powinni się zachować, ale także upewni ich, że hotel robi wszystko, aby byli oni bezpieczni

Polecane produkty do mycia i dezynfekcji 

W ofercie naszego sklepu znajdują się produkty do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Tak kompleksowa oferta pozwoli Państwu zaopatrzeń swój hotel w najbardziej potrzebne produkty. 

Dezynfekcja rąk

Poręczne opakowania środków do dezynfekcji w formie żelu lub pianki sprawdzi się jako ochrona indywidualna pracowników hotelu. Polecamy produkty marki DEB - Stoko (SC Johnson Professional) Deb InstantGel oraz Deb InstantFOAM Complete w opakowaniach 47 ml lub 100 ml. 

Do recepcji, restauracji i innych części wspólnych oferujemy preparaty do dezynfekcji rąk w dozownikach. Dedykowany dozownik to najbardziej higieniczne rozwiązanie dla miejsc, z których korzysta wiele osób:

Dezynfekcja powierzchni

Do dezynfekcji pokoju i przestrzeni wspólnych, takich jak recepcja polecamy produkty marki Diversey na bazie alkoholu lub oparte na technologii nadtlenku wodoru AHP. 

Diversey Divodes FG to mycia i dezynfekcji powierzchni, na bazie alkoholu. Do większości materiałów z wyłączeniem powierzchni pleksiglasowych i akrylowych. 

Diversey Oxivir Excel Foam to myjąco - dezynfekujący preparat w formie piany. Na bazie nadtlenku wodoru o szerokim działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Do wszystkich twardych, nieporowatych powierzchni. 

Do mycia i dezynfekcji sanitariatów oferujemy Diversey Domestos Professional Pine Fresh. Preparat o zagęszczonej konsystencji wykazuje działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. 

Do mycia i dezynfekcji powierzchni w restauracjach (także w miejscach, gdzie spożywane są posiłki) polecamy preparat Diversey Cif Professional 2in1 Cleaner Disinfectant. Oprócz działania bakteriobójczego i grzybobójczego usuwa tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia. 

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich gości i personelu hotelowego. Skontaktuj się z nami w celu doboru odpowiednich preparatów do dezynfekcji dla Twojego hotelu. Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij