Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

bezpieczny powrót do pracy

Bezpieczny powrót do pracy - produkty polecane dla biur i przedsiębiorstw

Epidemia koronawirusa SARS - CoV -2 zmusiła nas do przeorganizowania naszej codzienności, w tym do zmiany funkcjonowania całej gospodarki. Wiele zakładów pracy wstrzymało pracę i zawiesiło działalność, część z biur skorzystało z możliwości pracy w trybie zmianowym lub pracy z domu. Po kolejnych etapach odmrażania gospodarki coraz więcej pracowników wraca do pracy. Jest to duże wyzwanie organizacyjne dla przedsiębiorców, którzy muszą dostosować się do nowych procedur sanitarnych, aby zapewnić swoim pracownikom i klientom bezpieczeństwo. 

Jak przygotować biuro do powrotu pracowników?

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała wytyczne dla przedsiębiorców z opisem zaleceń sanitarnych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. Każdy pracodawca w swoim zakresie powinien opracować listę procedur biorąc pod uwagę warunki przestrzenne, wielkość zespołu oraz rodzaj branży i wykonywanej pracy. 

Pierwszą i podstawową zasadą powinno być ograniczenie kontaktu między pracownikami. Współpracownicy powinni zachowywać między sobą dystans minimum 1,5 metra odstępu. Oznacza to niekiedy przeorganizowanie wnętrz biur, szczególnie typu open space i sal konferencyjnych. Dodatkowo, ograniczone powinny zostać spotkania wewnętrzne oraz zewnętrzne - jeżeli jest możliwość, wszystkie sprawy powinny zostać załatwione telefoniczne lub e-mailowo. 

Dodatkowo, aby zapewnić większe bezpieczeństwo powinno się wyznaczyć specjalną strefę dla klientów, gdzie mogą np. odebrać zamówienia. Wizyty osób spoza firmy, takich jak kurierzy, dostawcy i klienci powinny zostać ograniczone do minimum. 

Przy wejściu do budynku powinien znajdować się preparat do dezynfekcji rąk, a pracownicy, szczególnie ci, którzy mają kontakt z osobami spoza firmy powinni zostać wyposażeni w środki ochrony indywidualnej - maseczki na twarz oraz rękawiczki. 

Szczególną uwagę należy zwrócić na czystość na biurku oraz w przestrzeniach wspólnych. Wszystkie powierzchnie, które są najczęściej dotykane, a więc klamki, poręcze schodów, włącznik światła, blaty oraz urządzenia biurowe takie jak ksero i drukarki powinny być częściej niż zwykle myte i dezynfekowane. 

Zalecenia dla pracowników 

Wszystkie nowo wdrożone procedury powinny zostać przedstawione pracownikom, a w razie konieczności, powinni zostać z nich przeszkoleni. Każdy z pracowników powinien wyrobić sobie prawidłowe nawyki higieniczne - mycie rąk po przyjściu do pracy oraz w trakcie dnia, szczególnie przed przygotowaniem jedzenia i po skorzystaniu z toalety. Po umyciu rąk należy zdezynfekować ręce. Nie zaleca się także tradycyjnego podawania ręki na przywitanie. 

Polecane produkty

W ofercie sklepu Higiena24 znajdują się produkty dedykowane do mycia i dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Dla biur, instytucji publicznych oraz zakładów przemysłowych.

Mycie i dezynfekcja rąk

Mydła w pianie i w płynie w dozownikach to higieniczne rozwiązanie dla każdej łazienki, z której korzysta wiele osób. W systemach zamkniętych wymieniany jest cały wkład produktu, dzięki czemu mamy pewność, że mydło nie zostało zanieczyszczone drobnoustrojami chorobotwórczymi. Eleganckie dozowniki manualne i sensoryczne pasują do każdej łazienki, jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu i higieny. 

Po umyciu rąk polecane jest ich dezynfekcja. Oferujemy zarówno preparaty do dezynfekcji do dozownika, który można przymocować do ściany lub umieścić na dedykowanych stojaku, albo niewielkie żele do dezynfekcji o pojemności 100 ml, w które może zostać wyposażony każdy z pracowników. 

Dezynfekcja powierzchni

Podczas wcześniej już wspomnianej dezynfekcji powierzchni należy szczególną uwagę zwrócić na miejsca, które są często dotykane przez wiele osób. Warto także, aby częściej myte były takie przedmioty jak klawiatury, myszki do komputera oraz urządzenia biurowe, jak drukarki, ponieważ są one często siedliskiem bakterii, które namnażają się pod wpływem ciepła. 

Do mycia urządzeń elektrycznych polecamy spray Thomil Static, który w delikatny sposób oczyszcza powierzchnię, zabezpieczając przed ponownym osadzaniem kurzu. 

Do dezynfekcji powierzchni plastikowych, pleksiglasowych polecamy spray na bazie nadtlenku wodoru Oxivir Plus Spray marki Diversey. 

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij