Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

Czyściwo przemysłowe

Jakie czyściwo przemysłowe wybrać?

Czyściwo przemysłowe to produkt, który jest niezbędny w wielu branżach - pomaga zachować odpowiedni poziom higieny i czystości, podnosząc jednocześnie komfort pracy pracowników. Czyściwa służą do wycierania z powierzchni rozlanych cieczy i innych substancji takich jak smary, oleje czy kleje, a także do czyszczenia narzędzi oraz rąk. Ogromny wybór czyściw przemysłowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik jak dobrać odpowiednie czyściwo dla naszej branży. 

Kiedyś w celu czyszczenia powierzchni w zakładach produkcyjnych, czy w gastronomii używane były zwykłe bawełniane szmatki i ściereczki. Jest to jednak mało ekonomiczne rozwiązanie. Aby zachować odpowiedni poziom higieny taka szmatka musi być często prana, przez to też z czasem traci swoje właściwości i ulega zniszczeniu. Jeżeli dołożymy do tego ilość potrzebnej do prania wody i detergentów oraz konieczność zlecenia komuś z zespołu, aby był odpowiedzialny za regularne pranie, okaże się, że przedsiębiorstwo ponosi bardzo duże koszty z tym związane. Używanie czyściw włókninowych i papierowych jest znacznie bardziej ekonomiczne dla biznesu, a także higieniczne, ponieważ jest to system produktów jednorazowych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej utylizacji odpadów. 

Czyściwo przemysłowe papierowe i włókninowe

Czyściwa przemysłowe możemy podzielić na papierowe i włókninowe. Pierwsze z nich charakteryzują się doskonałą chłonnością i wytrzymałością. Z łatwością usuwają zarówno lekkie zabrudzenia jak i trudne plamy powstałe w zakładach przemysłowych. Czyściwa papierowe, inaczej nazywane celulozowymi są idealne do wycierania i polerowania. 

Natomiast czyściwa włókninowe są odpowiednie do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno przy użyciu wody, jak i detergentów, czy silniejszych rozpuszczalników. 

Czyściwo dla służby zdrowia

Czyściwa używane w przychodniach, szpitalach i gabinetach lekarskich powinny pomagać w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny. Jednorazowe czyściwa pozwalają na zachowanie odpowiedniej czystości i sterylności. Dla mycia i czyszczenia powierzchni w placówkach służby zdrowia polecane są czyściwa celulozowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i chłonnością. 

Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylności polecamy ściereczki o różnych barwach. Oznaczenie kolorystyczne jest przydatne szczególnie wtedy, gdy konieczne jest sprzątanie różnych powierzchni. Jeden kolor przypisany konkretnej powierzchni chroni nas przed przenoszeniem zarazków i wirusów między powierzchniami i ogranicza zakażenia krzyżowe. W ofercie sklepu Higiena24 znajdują się wielorazowe ściereczki marki Tork w kolorach różowym, żółtym, niebieskim i zielonym. 

Czyściwo dla gastronomii

Praca w gastronomii wiąże się ze ścisłym przestrzeganiem zasad higieny - całe zaplecze kuchenne, jak i bar, stoliki, a także toalety w lokalu powinny być nieskazitelnie czyste. Wymagają tego zarówno klienci jak i przepisy Sanepidu. Najczęściej występującymi zanieczyszczeniami w gastronomii są rozlane ciecze, resztki jedzenia oraz tłuszcz. Dlatego też czyściwa wybierane do gastronomii powinny charakteryzować się dużą chłonnością i wytrzymałością. Dodatkowo, czyściwa wybierane do lokali gastronomicznych powinny posiadać certyfikat HACCP, który oznacza, że produkty mogą być stosowane przy przetwórstwie żywności. 

Czyściwo dla produkcji

W zakładach produkcyjnych istotne jest zarówno to, aby zachować wysoki poziom higieny, ale także aby praca odbywała się zgodnie ze wszystkimi zasadach BHP. Oznacza to, że wszelka ciecz, która się rozlała musi zostać natychmiast starta z podłogi, ponieważ może stanowić niebezpieczeństwo dla pracującego zespołu. 

W fabrykach i na produkcji istotne jest to, aby używane czyściwa były niepylące, ponieważ cząsteczki mogłyby uszkodzić zarówno maszyny jak i zanieczyścić produkowane towary. Dla pracowników, którzy podczas pracy mają kontakt z ciężkimi zabrudzeniami przemysłowymi, czyli smarami i olejami odpowiednie będą czyściwa papierowe do wycierania rąk. Wygodną opcją są czyściwa w dozowniku, które można wyciągać jedną ręką i łatwo odrywać. 

Czyściwo dla warsztatów samochodowych

Praca w warsztacie samochodowym wiąże się z obecnością wielu trudnych do usunięcia zabrudzeń, takich jak smary, oleje czy lakiery. Aby usunąć plamy z gęstych substancji dobrze sprawdzą się czyściwa włókninowe, które są grube, dzięki czemu zapewniają dużą chłonność. 

Dozownik i stojak na czyściwo 

Aby zapewnić odpowiednią wygodę użytkowania polecamy dedykowane dozowniki i stojaki na czyściwa. Dozowniki przymocowane do ściany lub mobilne stojaki na czyściwo, które można przemieszczać w zależności, gdzie odbywa się większość prac to sposób na zachowanie wysokiej higieny. Każdy użytkownik dotyka tylko fragmentu czyściwa, który jest mu potrzebny, nie mając dostępu i możliwości zanieczyszczenia całości. Czyściwa przemysłowe posiadają perforację, a dozowniki część tnącą - oba sposoby pomagają ograniczyć nadmierne zużywanie produkt, poprzez jego racjonalne dozowanie. W tej sposób przedsiębiorstwo ma możliwość kontroli wydatków i budżetu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Jeżeli nie wiesz, jakie czyściwo przemysłowe będzie odpowiednie dla Twojej firmy - papierowe lub włókninowe - skontaktuj się z nami! Wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy, e-mail lub zadzwoń. Nasz dział obsługi klienta z chęcią pomoże dobrać odpowiednie produkty. 

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij