Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

środki czystości dla hoteli

Profesjonalne środki czystości dla hoteli

Czystość hotelu to jedno z podstawowych kryteriów oceny obiektu przez gości hotelowych. Jedną z najgorszych sytuacji, które potrafią zepsuć wakacje, czy wyjazd służbowy jest zastanie brudnego pokoju hotelowego i łazienki, która nosi ślady po poprzednich gościach. Dlatego też czystość to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę po przyjeździe do hotelu. Wszystkie uchybienia w tym temacie są poddawane krytyce - w najlepszym przypadku goście zażądają zmiany pokoju, a w najgorszym wystawią negatywną ocenę w Internecie.

Wysoki poziom higieny w hotelu zależy w takim samym stopniu od personelu sprzątającego jak i menedżera i właściciela obiektu. Zaopatrzenie pracowników w profesjonalne środki do czyszczenia oraz zapewnienie wysokiej jakości szkoleń to początek wdrożenia odpowiednich procedur higienicznych w obiekcie. 

Profesjonalna chemia do sprzątania

Jak dobrać środki czystości do hotelu? W przypadku tego typu obiektów najlepiej sprawdzą się profesjonalne środki czystości. Są to produkty,które dzięki zawartości odpowiednich substancji czynnych z łatwością poradzą sobie z zabrudzeniami w miejscach, z których korzysta wiele osób. Ponadto, produkty profesjonalne występują zazwyczaj w formie koncentratu, dzięki czemu istnieje możliwość dobrania odpowiednie stężenia do stopnia zabrudzenia. Produkty profesjonalne mają także tę przewagę, że zazwyczaj są produktami o wąskim zakresie działania, za to silnie działającym, np. przy usuwaniu tłuszczu lub kamienia. 

Profesjonalne środki czystości zazwyczaj są do kupienia w dużych opakowaniach, co w połączeniu z formą koncentratu czyni je ekonomicznym wyborem. Przed użyciem środków czystości należy zawsze zapoznać się z instrukcją oraz zaleceniami producenta, lub zapewnić swoim pracownikom odpowiednie szkolenie. Stosując silne produkty konieczne jest używanie rękawic ochronnych i zachowanie odpowiednich środków ostrożności. 

Hotelowe środki czystości 

Przed zakupem profesjonalnych środków czystości do hotelu warto zidentyfikować wszystkie powierzchnie, które wymagają czyszczenia, zwracając szczególną uwagę na materiały, z których są wykonane. Inne środki czystości dobierzemy do powierzchni wodoodpornych, do szkła, podłóg lub mebli. Kolejnym kryteriów jest rodzaj zabrudzeń, czy jest to osad z mydła i kamienia, kurz, czy ślady palców. W zależności od stopnia zabrudzenia należy rozcieńczyć w odpowiedniej proporcji środek czystości w koncentracie. 

Do czyszczenia powierzchni wodoodpornych oraz szklanych polecamy preparat General marki Thomil. Jest to środek na bazie bioalkoholu, który nie pozostawia smug. Sprawdzi się w odtłuszczaniu i polerowaniu szyb okiennych,a także luster i kamiennych blatów. Zabezpiecza czyszczone powierzchnie przed ponownym osadzaniem się brudu. 

Do szybkiego i skutecznego ścierania kurzu oraz zabezpieczenia powierzchni przed ponownym się jego osadzaniem sprawdzi się spray Static. Polecamy go do czyszczenia sprzętu elektronicznego w biurze i w domu - monitorów, obudowy komputera i drukarki, a także mebli wykonanych z płyty MDF. 

Do sprzątania łazienki, a szczególnie mycia wanien, umywalek i brodzików polecamy środek Sanyos, a do mycia muszli i sanitariatów – Neutral Sani. Neutral Sani to perfumowany środek do sanityzacji powierzchni na bazie bioalkoholu oraz surfaktantów. Natomiast Sanyos to produkt na bazie kwasu mlekowego, który dokładnie czyści, nie niszcząc powierzchni. Z łatwością zmywa rdzawe zacieki oraz biały nalot z kamienia. 

Do mycia podłóg przedstawiamy ofertę środków do mycia Bio Neutral o różnorodnych zapachach, na bazie bioalkoholu, który dokładnie myje podłogi ceramiczne i kamienne. Natomiast do ręcznego prania wykładzin płyn Moketa, który dba o kolory pranej tapicerki oraz dywanów. 

Aby dopełnić wrażenia czystości warto używać odświeżaczy powietrza, które nie tylko maskują nieprzyjemne zapachy, ale także wytworzą pozytywne skojarzenia od samego wejścia do pokoju hotelowego.

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij